Essential Care i Odylique

Essential Care oraz Odylique to nowe i całkowicie unikalne kosmetyki organiczne. Jest to pionierska linia kilkudziesięciu produktów do kompleksowej pielęgnacji skóry, a także wyjątkowa seria produktów dla niemowląt i ich mam.

Producentem tych, jeśli nie najlepszych, to z pewnością jednych z najlepszych kosmetyków naturalnych na świecie - jest brytyjska firma rodzinna Essential Care.

Działając od 2003 roku, Essential Care stworzyła najbogatszą i najbardziej urozmaiconą gamę certyfikowanych organicznych produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Posiada ponad 60 różnych preparatów, m.in. szampony, kremy nawilżające, balsamy do ust, środki chroniące przed słońcem oraz produkty dla dzieci. Kosmetyki Essential Care to udane połączenie aromaterapii i medycyny ziołowej, które pozwoliło na zdobycie wielu prestiżowych nagród. Innowacyjne i dostępne w rozsądnej cenie produkty odpowiednie dla całej rodziny, są sporządzane na bazie organicznych ziół, bogatych w antyoksydanty olejów roślinnych i innych składników roślin, odpowiednich nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

To pierwsze na polskim rynku naturalne kosmetyki organiczne posiadające certyfikat organiczności Soil Association - najbardziej restrykcyjnej europejskiej instytucji certyfikującej produkty organiczne.

Obecnie produkty Essential Care są sprzedawane są w 15 krajach na całym świecie - firma zdobywa uznanie jako lider wśród twórców innowacyjnych organicznych produktów do pielęgnacji ciała.

Nie zawierają one żadnych składników modyfikowanych genetycznie ani potencjalnie szkodliwych chemikaliów. Od 2009 Essential Care jest jedną z pierwszych firm na świecie oferujących kosmetyki zarówno z certyfikatem Soil Association, jak i Fair Trade.

Nasze produkty są wolne od sztucznych barwników i konserwantów (np. parabenów), składników pochodzących z żywych organizmów oraz testowanych na zwierzętach, składników powstających z przeróbki ropy naftowej (np. wazelina), alkoholu, SLS i SLES (Sodium Lauryl Sulphate i Sodium Laureth Sulphate).

Zawsze stosujemy najwyższej jakości, czyste, organiczne oraz etyczne składniki i nigdy nie zgadzamy się na kompromis pomiędzy jakością i efektywnością jakiegokolwiek naszego produktu a niską ceną. Wierzymy, że bezpieczne, organiczne produkty powinny być dostępne dla każdego. Dlatego tam, gdzie to możliwe staramy się zaoszczędzić na zbędnych, zewnętrznych opakowaniach i zbytniej reklamie, dbając o wartość tam, gdzie jest ona najważniejsza, czyli w samym produkcie.

Aby chronić wartościowe składniki, używamy nieprzejrzystych białych opakowań zamiast transparentych, które mogą narażać składniki na uszkodzenia spowodowane światłem i utlenianiem.5 POWODÓW, ABY WYBRAĆ CERTYFIKOWANE PRODUKTY ESSENTIAL CARE DLA CIEBIE I TWOJEGO DZIECKA :

 1.  Czystość kosmetyków jest bardzo ważna, gdyż ponad 50% tego, co nakładamy na skórę, wnika do jej wnętrza. Najmłodsi są szczególnie narażeni, ponieważ ich skóra jest delikatna i dopiero się rozwija. Cenne organiczne składniki w produktach Essential Care są mieszane ręcznie, aby zapewnić odpowiednią jakość.
 2. Bez certyfikatów organiczności nie można ocenić na ile organiczny w rzeczywistości jest dany produkt. Soil Association potwierdza organiczne pochodzenie każdego produktu i sprawdza czystość każdego nieorganicznego składnika.
 3. Kosmetyki dla dzieci Essential Care są wolne od wszelkich sztucznych konserwantów, produktów petrochemicznych, sztucznych barwników i aromatów oraz detergentów takich jak Sodium Lauryl Sulfate (SLS), a także innych powszechnie stosowanych produktów syntetycznych.
 4. Tylko organiczne olejki nie zawierają pozostałości herbicydów i pestycydów, są bogate w składniki odżywcze, gdyż nie podlegają procesom rafinacji i uwodornienia. Poczujesz różnicę!
 5. Organiczne rolnictwo dzięki wyeliminowaniu toksycznych odpadów i zanieczyszczeń pomaga chronić bezpieczne środowisko dla kolejnych pokoleń.

ZASADY ESSENTAIL CARE

 • Jakość składników

Filozofia firmy jest jasna: stworzyć jak najczystsze kosmetyki pielęgnacyjne, które nie tylko działają skutecznie, ale również sprawiają wiele radości podczas stosowania. To oznacza, że zrezygnowaliśmy ze wszystkich potencjalnie szkodliwych składników takich jak substancje petrochemiczne , siarczany, detergenty, mocne konserwanty (w tym parabeny) oraz syntetyczne zapachy. Essentail Care stosuje najwyższej jakości organiczne zioła i olejki eteryczne w stężeniu terapeutycznym, aby osiągnąć optymalny efekt. Oleje roślinne muszą być organiczne, aby uniknąć zanieczyszczenia pestycydami , ale również tłoczone jednokrotnie na zimno, aby zachować pełna zawartość witamin antyoksydacyjnych, które aktywnie odżywiają skórę i chronią ją przed przedwczesnym starzeniem. Aby potwierdzić czystość produktów, poddajemy je dobrowolnej certyfikacji w Soil Association – wiodącej organizacji certyfikującej, która ustala najwyższe na świecie normy dla produktów organicznych, biorąc pod uwagę , przy ocenie zawartości składników organicznych, biodegradowalność i niedopuszczając stosowania jakichkolwiek toksycznych substancji chemicznych. Essential Care jest jedną z niewielu firm na świecie, która spełnia te surowe standardy.

 • Troska o środowisko

Aktywnie dba o nasze środowisko poprzez wspieranie upraw organicznych, które jak powszechnie wiadomo powodują znacznie mniej zanieczyszczeń (brak oprysków), produkują mniej dwutlenku węgla i niebezpiecznych odpadów oraz sprzyjają dzikiej przyrodzie. Essentail Care stara się zaopatrywać w surowce; od lokalnych dostawców lub pochodzące z etycznej produkcji i handlu, pochodzące ze zrównoważonych źródeł, przetworzone lub nadające się do recyklingu. Wszystkie opakowania pochodzą z Wielkiej Brytanii lub Europy i nigdy nie są dostarczane drogą lotniczą.

 • Etyka i odpowiedzialność

Nasz produkty testujemy na ludziach-ochotnikach, nigdy na zwierzętach. Upewniamy się, że nasi dostawcy również stosują się do tej zasady. W 2006 roku otrzymaliśmy prestiżową nagrodę RSPCA za nasze zaangażowanie w poprawę losu zwierząt. Wszystkie produkty Essential Care mogą być stosowane przez wegetarian. Produkty nadające się również dla wegan (niezawierające wosku i kitu pszczelego) oznaczone są literą „V” .

 DLACZEGO CERTYFIKAT ORGANICZNOŚCI JEST WAŻNY?

Organiczne kosmetyki nie są jeszcze objęte takimi regulacjami prawnymi jak organiczna żywność i napoje. Produkty zdrowotne i kosmetyczne mogą być nazywane „organicznymi” nawet, jeśli zawierają niewielki procent składnika z uprawy organicznej i koktajli składników syntetycznych.

Jeśli chcemy upewnić się, że produkt spełnia normy organiczności, to jedynym wyznacznikiem jest logo znanej instytucji certyfikującej. Surowe normy certyfikacji zapewniają spójność systemu dostaw od samego pola po opakowania. Dzięki Essential Care coraz więcej upraw i producentów podporządkowuje się zasadom organiczności i korzysta z jej dobrodziejstwa.

Aby otrzymać certyfikat organiczności Soil Association, każdego roku Essentail Care musi:

 • udowodnić organiczność każdego pojedynczego składnika organicznego, który stosujemy
 • złożyć do zatwierdzenia wszystkie formuły nowych produktów oraz ich oznakowanie
 • przyjąć doroczną inspekcję na miejscu produkcji, podczas której odbywa się audyt stosowania składników organicznych.
 • udowodnić, że jakikolwiek nieorganiczny składnik jest niedostępny w jakości organicznej oraz, że nie jest modyfikowany genetycznie
 • dostarczyć obszerną informację na temat bezpieczeństwa i ekologiczności wszystkich składników nieorganicznych

 DLACZEGO ESSENTIAL CARE SIĘ WYRÓŻNIA?

Gdyż jest marką, która posiada najszerszą (ponad 40 produktów) i najbardziej wyrafinowaną gamę produktów do pielęgnacji ciała spełniających standardy organiczności Soil Association.

Informacje znajdujące się na opakowaniach kosmetyków np. „organiczny” lub „certyfikowane składniki organiczne NIC nie znaczą, jeśli obok nie znajduje się SYMBOL rozpoznawalnej instytucji certyfikującej, z których najsurowszą jest Soil Association.

 DLACZEGO ORGANICZNE KOSMETYKI ESSENTIAL CARE DZIAŁAJĄ LEPIEJ?

Oleje roślinne są kompatybilne ze skórą i dobrze się wchłaniją. Oznacza to, że mogą pokarmem dla skóry i w przeciwieństwie do syntetycznych produktów mają realną wartość odżywczą.

Badania pokazują, że rośliny uprawine w sposób organiczny mają większą zawartość witamin i minerałów, niż te hodowlane przemysłowo przy użyciu pestycydów i herbicydów.

Do przygotowania produktów używane są jedynie najwyższej jakości tłoczone na zimno (nierafinowane ani nieekstrahowane na gorąco) organiczne oleje roślinne, m.in. z awokado, jojoby, oliwek i extra vergine.

Oznacza to, że stosowane przez Essentail Care oleje maja wyjątkowo wysoką zawartość witamin i minerałów. Są one przenoszone w głębokie warstwy skóry, gdzie działają jako naturalne antyoksydanty, które pomagają w walce ze zniszczeniami spowodowanymi wolnymi rodnikami i przedwczesnym starzeniem.

Dzięki starannemu łączeniu z innymi składnikami, otrzymujemy szybko wchłaniającą się, nietłystą konsystencję produktów. Tę jakość która wyróżnia Essentail Care, najlepiej czuć w przypadku kremów nawilżających.

 LNIA MAMA & DZIECKO

Najzdrowsze i najdelikatniejsze kosmetyki zaspokajające podstawowe potrzeby matki i dziecka od pierwszych dni życia. Czystość jest dla nas najważniejsza, ponieważ 50% tego co nakładamy na skórę wnika do jej wnętrza. Najmłodsi są szczególnie narażeni, jako że ich skóra jest delikatna i dopiero sie rozwija. Cenne organiczne składniki w produktach Essential Care są mieszane ręcznie , aby zapewnić odpowiednią jakość. Linia dla dzieci Essential Care jest wolna od wszelkich sztucznych konserwantów, produktów petrochemicznych, sztucznych barwników i aromatów oraz detergentów takich jak Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i innych powszechnie stosowanych produktów syntetycznych. Stosowane są tylko organiczne olejki, gdyż nie zawierają one pozostałości herbicydów i pestycydów oraz nie są pozbawione składników odżywczych poprzez rafinacje lub uwodornienie – poczuj różnicę! Wszystkie produkty posiadają certyfikat organiczności Soil Association.

 

- Nagrody -

Instytut produkcji, Uniwersytet w Cambridge


£1K Low Carbon Voucher certificate for participation in the i10 low carbon initiative

2009

 

Natural Health Magazine Awards

Szczególnie polecane
Najlepsza gama produktów organicznych

2010

 

Natural Health Magazine Awards

Drugie miejsce
Najlepsza gama produktów organicznych

2009

 

Ethical Company Organisation


Ethical Company Organisation accredited

2009
2008
2007

 

The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals

Kategoria kosmetyków (małe firmy)
RSPCA Good Business Award

2006

 

- Abi & Margaret Weeds, Essential Care's founders -

Natural Beauty Yearbook

Top 20 w "Who's Who in Natural Beauty" przez 3 lata

XIII miejsce w 2010
II miejsce w 2009
I miejsce w 2008

 

- Maseczka oczyszczająca miętowa 2w1-

Natural Health Magazine Awards

Szczególnie polecana
Najlepsza maseczka oczyszczająca

2010

zobacz Essential Care - Maseczka oczyszczająca miętowa 2w1

 

- Balsam nagietkowy -

The Green Beauty Bible Awards

Zwycięzca
Najlepszy balsam uniwersalny

2009

zobacz Essential Care - Balsam nagietkowy

 

Beauty Bible Beauty Steals Awards

Zwycięzca
Najlepszy balsam uniwersalny

2009

zobacz Essential Care - Balsam nagietkowy

 

- Kokosowy peeling cukrowy -

The UK Beauty Awards 2010

Srebrny medal
Najlepszy organiczny preparat do pielęgancji

2010

zobacz Essential Care - Kokosowy peeling cukrowy

 

The UK Beauty Awards 2010

Srebrny medal
Najlepszy i najnowszy luksusowy produkt do pielęgnacji ciała

2010

zobacz Essential Care - Kokosowy peeling cukrowy

 

Natural Health Magazine Awards

Szczególnie polecany
Najlepszy peeling do ciała

2010

zobacz Essential Care - Kokosowy peeling cukrowy

 

The Green Beauty Bible Awards

Zwycięzca
Najlepszy peeling do ciała

2009

zobacz Essential Care -Kokosowy peeling cukrowy

 

The Natural and Organic Awards

Zwycięzca
Najlepszy organiczny preparat do ciała

2009

zobacz Essential Care - Kokosowy peeling cukrowy

 

Pure Beauty Awards

Szczególnie polecany
Najlepszy organiczny preparat nawadniający

2009

zobacz Essential Care - Kokosowy peeling cukrowy

 

- Kremowe mleczko kokosowe do mycia twarzy -

Natural Health Magazine Awards

Szczególnie polecany
Najlepszy kremowy preparat do oczyszczania twarzy

2010

zobacz Essential Care - Kremowe mleczko kokosowe do mycia twarzy

 

Beauty Bible Beauty Steals Awards

Zwycięzca
Najlepszy preparat do oczyszczania twarzy

2009

zobacz Essential Care -  Kremowe mleczko kokosowe do mycia twarzy

 

- Mleczko "Pierwsza Pomoc" -

Beauty Bible Beauty Steals Awards

Zwycięzca
Best Spot Zappers

2009

see Essential Care's Organic First Aid Lotion

 

- Delikatny szampon ziołowy -

Lifescape Beauty Awards


Szczególnie polecany

2007

zobacz Essential Care - Delikatny Szampon ziołowy

 

- Żel do mycia twarzy "Cytryna i Drzewo Herbaciane" -

Beauty Bible Beauty Steals Awards

Zwycięzca
Najlepszy preparat do mycia twarzy

2009

zobacz Essential Care - Żel do mycia twarzy "Cytryna i Drzewo Herbaciane

 

- Jedwabista pomadka -

The Natural and Organic Awards 2010

Finalista
Najlepszy organiczny kosmetyk do twarzy

2010

zobacz Essential Care - Jedwabista pomadka

 

Beauty Bible Beauty Steals Awards

Zwycięzca
Najlepszy balsam do ust

2009

zobacz Essential Care - Jedwabista pomadka

 

The Green Beauty Bible Awards

Zwycięzca
Najlepszy balsam do ust

2009

zobacz Essential Care - Jedwabista pomadka

 

- Nawilżający krem różany -

Lifescape Beauty Awards


Szczególnie polecany

2007

zobacz Essential Care - Nawilżający krem różany

 

Soil Association Organic Beauty Awards


Finalista

2007

zobacz Essential Care - Nawilżający krem różany

 

- Superowocowy koncentrat -

The Green Beauty Bible Awards

Zwycięzca
Najlepsze serum do twarzy

2009

zobacz Essential Care - Superowocowy koncentrat

 

The UK Beauty Awards

srebrny medal
Najlepszy produkt ekologiczny

2009

zobacz Essential Care - Superowocowy koncentrat

 

- Bogate Serum -

Natural Health Magazine Awards

Szczególnie polecany
Najlepsze serum do skóry suchej

2009

zobacz Essential Care - Bogate Serum

 

Natural Health Magazine Awards

Szczególnie polecany
Najlepszy krem do stóp

2009

zobacz Essential Care - Bogate serum

 

Natural Health Magazine Awards

Szczególnie polecany
Najlepszy krem na dzień

2008

zobacz Essential Care - Bogate serum

 

- Delikatny płyn do mycia ciała i włosów dla niemowląt -

TIPS Midwife Tested Awards


Najlepszy organiczny preparat do mycia niemowląt

2010

zobacz Essential Care - Delikatny płyn do mycia ciała i włosów dla  niemowląt

 

TIPS Midwife Tested Awards


Najlepszy organiczny szampon dla dzieci

2010

zobacz Essential Care - Delikatny płyn do mycia ciała i włosów dla niemowląt

 

- Balsam regenerujący dla niemowląt i dzieci -

TIPS Midwife Tested Awards

Szczególnie polecany
Najlepszy balsam dla dzieci

2007

zobacz Essential Care - Balsam regenerujący dla niemowląt i dzieci

 

The Natural and Organic Awards

Finalista
Najlepszy ekologiczny produkt dla dzieci

2009

zobacz Essential Care - Balsam regenerujący dla niemowląt i dzieci

 

- Olejek do masażu dla niemowląt i dzieici -

TIPS Midwife Tested Awards

Szczególnie polecany
Olejek do masażu dla niemowląt i dzieci

2007

zobacz Essential Care - Olejek do masażu dla niemowląt i dzieci

 

- Masło na brzuszek -

TIPS Midwife Tested Awards


Najlepsze Organiczne Masło na brzuszek

2010

zobacz Essential Care - Masło na brzuszek

 

- Balsam na brodawki piersi -

Practical Parenting Awards

Finalista
Najlepszy kosmetyk ciążowy

2009 / 2010

zobacz Essential Care - Balsam na brodawki piersi

 

- Kojąca maść -

TIPS Midwife Tested Awards

Zwycięzca
Najlepsza Maść kojąca

2010

see Essential Care's - Organic Baby Soothing Salve

 

 

Tagi

brak

 

Komentarze

Nie znaleziono wiadomości

Nowa wiadomość

  Bio-Beauty
  ul. Bema 10
  05-420 Józefów


   realizacja zamówień:
   tel:+48 733 910 100
   tel:+48 530 201 914

  e-mail:
  zamowienia@bio-beauty.pl
  biuro@bio-beauty.pl

   
   

 

Zakupy hurtowe

Gdzie kupić?

 
 

Alva, Green People, Born to Bio, Essential Care, Masmi, Planete Bleue, Absolute Organic, Organix Cosmetix, Speick, Aubrey

Ładuję...