Alva

   

Firma Alva Naturkosmetik została założona w 1988 roku w Osnabrück w Niemczech przez Martina Plassonke. Jej założyciel już wcześniej był zaangażowany w działania proekologiczne. Chcąc propagować ekologię postanowił produkować i sprzedawać profesjonalne ekologiczne kosmetyki najwyższej jakości. Aby spełnić najwyższe wymogi jakości surowców Plassonke kupił w 1995 roku ekologiczną plantację drzew herbacianych w Australii.

Obecnie Alva oferuje sprzedawcom detalicznym i konsumentom szeroki asortyment produktów: kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, dermokosmetyki, olejki, kosmetyki kolorowe a nawet suplementy diety. Firma  obecnie posiada rozbudowaną sieć sprzedaży ponad 10 000 firmowych sklepów i jest obecna w 30 krajach, na 4 kontynentach. Produkty Alva można najczęściej spotkać w sklepach ze zdrową, naturalną żywnością, ekologicznych supermarketach oraz w perfumeriach.

Obok produkcji i sprzedaży wysokiej jakości ekologicznych produktów, firma kładzie ogromny nacisk na propagowanie ochrony środowiska. Jest obecna w specjalistycznych sklepach i na targach konsumenckich, gdzie służy profesjonalnym doradztwem. Dzięki proekologicznemu PR’owi udaje się pozyskiwać coraz większą ilość zwolenników ochrony środowiska.

W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów, wytwarzanych na szeroką skalę ze składników syntetycznych, Alva Naturkosmetik wykorzystuje naturalne składniki, głównie surowce, których cudowne właściwości są znane od tysięcy lat. Wszystkie składniki są przetwarzane w taki sposób, aby  zachować ich naturalną postać i wartości.
Na przykład jak najmniej oczyszcza oleje roślinne, ponieważ proces rafinacji pozbawia ich wielu ważnych składników.
 Składniki używane do produkcji kosmetyków są bardzo dobrze wchłaniane przez skórę i dlatego dobrze na nią wpływają i skutecznie działają.

Jako bazę kremów i balsamów, Alva stosuje głównie olej jojoba. Jest on o wiele droższym składnikiem niż parafina czy olej słonecznikowy, używa również naturalną witaminę E, która jest także dużo bardziej kosztowna niż syntetyczna witamina E.


Produkty Alva NIE ZAWIERAJĄ następujących substancji:

• mineralny olej i parafina, ponieważ blokują pory skóry,

• parabeny (konserwanty), ponieważ powodują reakcje alergiczne i podrażnienia skóry,

• środki powierzchniowo czynne: Laureth i Lauryl Sulphate, ponieważ naruszają one zawartość tłuszczu w skórze (wysuszają skórę) i sprawiają, że staje się ona podatna na łuszczenie, swędzenie i inne choroby,

• syntetyczne perfumowane utrwalacze oraz związki piżma, ponieważ mogą one spowodować poważne uszkodzenia skóry.

Wobec badań, rozwoju i produkcji kosmetyków Alva stosuje się rygorystyczne wymogi aby były one przyjazne dla środowiska. Każdy produkt przechodzi liczne, długotrwałe badania,  w celu osiągnięcia najlepszej efektywności pod każdym względem – tolerancji przez skórę i komfortu użytkowania. Zespół odpowiedzialny za rozwój, ściśle współpracuje z naukowcami i doświadczonymi lekarzami. Od pomysłu, poprzez badania, aż do seryjnej produkcji, zespół badawczy opracowuje produkty pod kontrolą akademickich ekspertów.

W procesie produkcji używane są naturalne substancje, które są znane i stosowane przez ludzi od zarania dziejów. Efekty działania tych „skarbów natury”, w przeciwieństwie do substancji syntetycznych, są zatem sprawdzone i doskonale znane jako dobre i skuteczne. Na przykład, w przypadku formaldehydu, który bardzo długo używano do produkcji kosmetyków, dopiero po 30 latach ustalono, że stosowanie go przez dłuższy czas jest szkodliwe zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

Co ważne, kosmetyki ALVA nie są testowane na zwierzętach (wpisane są do rejestru "Pozytywna lista kosmetyków" deutschen Tierhilfswerk e.V - nie testowane na zwierzetach) i nie zawierają substancji zwierzęcych typu kolagen.

 Serie kosmetyczne Alva:

  • Sanddorn Cosmetics (z rokitnika pospolitego) dla kobiet po 30 roku życia
  • Rahsoul dla cery trądzikowej
  • kosmetyki do stóp
  • dezodoranty
  • For Him - dla mężczyzny
  • olejki do ciała
  • olejki herbaciane
  • aromaterapia
  • mydła vegańskie

 

Tagi

kosmetyki alva

 

Komentarze

Nie znaleziono wiadomości

Nowa wiadomość
 
 

Alva, Green People, Born to Bio, Essential Care, Masmi, Planete Bleue, Absolute Organic, Organix Cosmetix, Speick, Aubrey

Ładuję...