Kosmetyki dla dzieci

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskim rynku certyfikowanych kosmetyków dla dzieci  organicznych następujących marek :
 
 • Essential Care - kosmetyki organiczne, w tym rewelacyja linia mamy i dziecka, olejki
 • Green People - kosmetyki organicze dla kobiet, linia dla mężczyzn, serie dla dzieci i nastolatków
 • ALVA naturkosmetik - kosmetyki naturalne jednego z wiodących producentów na świecie
 • Aubrey Organics - najlepszy stosunek ceny do pojemnosci kosemtyków, doskonałe linie do pielęgnacji włosów i skóry   
 • Speick naturkosmetik - kosmetyki naturalne, seria z woda termalną, serie dla męzczycn, najlepsze mydła organiczne
 • Born to Bio - kosmetyki naturalne z francji, najlepsze żele do kapieli, szampony 
 • Absolute Organic - kosmetyki naturalne na bazie skladników naturalnych z morza matwego
 • Organix Cosmetix - kosmetyki naturalne na bazie skladników naturalnych z morza matwego
 • Masmi - materiały higieniczne dla kobiet ze 100% bawełny organicznej
 • Planete Bleue - organiczne, certyfikowane środki czystośc do domu
 Wszystkie „nasze” marki posiadają certyfikaty znaczących organizacji ekologicznych :
(Soil Association lub Cosmebio,Ecocert,ICEA,USDA, NaTrue) oraz otrzymały wiele prestiżowych nagród.

Powszechnie dostępne kosmetyki przeznaczone dla niemowląt i dzieci zawieraja toksyczne substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla delikatnej skóry i organizmu dziecka. Alternatywą są dostępne na rynku kosmetyki naturalne i ekologiczne, nie zawierające syntetycznych substancji barwiących, zapachowych ani konserwujących i nie powodujące odczynów alergicznych na skórze dziecka. Zawierają natomiast substancje naturalne, np. wyciągi roślinne, minerały, witaminy i środki natłuszczające. W ich składzie znajdziesz organiczne olejki i wyciągi roślinne, glicerynę czy d-panthenol leczący podrażnienia i zapobiegający powstawaniu skórnych uczuleń. Jeśli twoje dziecko jest alergikiem, cierpi na atopowe zapalenie skóry lub inną alergię skórną, możesz bez obaw postawić na naturalne kosmetyki.

Dziecko wita świat z niezwykle delikatną, cienką i wrażliwą skórą. Możesz bardzo szybko się o tym przekonać. Wystarczy, że nie przewiniesz maluszka na czas lub zastosujesz przypadkowy, „dorosły” kosmetyk, a skóra zareaguje niemal natychmiast zaczerwienieniem albo krostkami. Tak ciało niemowlęcia wszczyna alarm, że potrzebuje troskliwej pielęgnacji dobrymi kosmetykami. Naturalnie, najlepsze będą... kosmetyki naturalne. Co to znaczy?

Kosmetyki naturalne dla dzieci: krótka lista składników

O tym, czy masz do czynienia z kosmetykiem naturalnym i/lub ekologicznym, dowiesz się z informacji na opakowaniu produktu. Znajdziesz na nim takie określenia, jak: „w 100 proc. naturalny”, „naturalny”, „ekologiczny” oraz specjalny certyfikat (np. Ecocert), zaświadczający, że mamy do czynienia z produktem ekologicznym. Następnie obejrzyj skład preparatu. Im krótsza lista składników, tym lepiej. Oznacza to, że kosmetyk nie zawiera niepotrzebnych dodatków, takich jak barwniki czy substancje zapachowe, które mogłyby podrażnić skórę dziecka. W konwencjonalnych kosmetykach dla niemowląt mogą znajdować się substancje chemiczne, które dość łatwo wywołują reakcje alergiczne. Ekomamy na cenzurowanym stawiają sztuczne substancje: emulgatory (np. PEG, PPG), pieniące się detergenty (np. SLS, SLES), syntetyczne konserwanty (np. butylparaben, methylparaben) i alkohol (np. alkohol benzylowy). Natomiast sięgają po kosmetyki pochodzenia organicznego, zawierające wyciągi z roślin (np. aloes, rumianek, nagietek, lawenda). Substancją myjącą w ekokosmetyku nie musi być składnik chemiczny – może to być składnik wytworzony na bazie oleju kokosowego lub otrzymywany z cukru. Generalnie raczej każdy składnik syntetyczny ma swój odpowiednik naturalny, na przykład żółty płyn do kąpieli dla dziecka nie musi zawdzięczać swojego koloru sztucznym barwnikom, lecz naturalnemu barwnikowi pozyskiwanemu z roślin, np. z kurkumy.Zobacz prezentację naszych produktów !

 Wszystkie kosmetyki dla dzieci oferowane przez naszą firmę posiadają certyfikaty niezależnych organizacji certyfikujących stanowiące niezależną gwarancję, że: zawierają możliwie maksymalną ilość składników pochodzących z upraw organicznych, są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska, produkty ani żaden z ich składników nie są testowane na zwierzętach, są wolne od potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych takich jak:

 • sztuczne barwniki i aromaty,
 • parabeny,
 • silikony,
 • glikole,
 • DEA,TEA,
 • produkty petrochemiczne.
100% certyfikowanych surowców analizowanych jest przez toksykologów, ekspertów w dziedzinie naturalnych surowców
100% formuł nie zawiera parabenów, silikonów, eteru, glikoli, barwników, soli, aluminium, olejów mineralnych, chemicznych filtrów słonecznych.
Informacje o certyfikacji naszych kosmetyków dla dzieci i niemowląt :
 
Ecocert - http://www.ecocert.de/
Cosmebio - http://www.cosmebio.org/
Soil Association - http://www.soilassociation.org/
Demeter - http://www.demeter.net/
BDIH - http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/
EcoControl - http://www.eco-control.com/
NaTrue - http://www.natrue.org/
ICADA - http://www.icada.eu/
FSC - http://www.fsc.org/
IHTK (Kosmetyki Nie Testowane na Zwierzętach) - http://www.ihtk.de/
Öko-Test (Kontrola Produktów) - http://www.oekotest.de/
Fair Trade (Sprawiedliwy Handel) http://www.fairtrade.net./

Teoretycznie każdy konsument ma dostęp do składu kosmetykow jakich używa, gdyż prawo nakłada na producentów obowiązek, umieszczania tych informacji na opakowaniu produktu. Jednak w praktyce jest trudne do spełnienia wymienianie tam wszystkich składników.
Bio-Baauty traktuje to zobowiązanie bardzo poważnie. Każdy sprzedawany przez nas kosmetyk organiczny ma certyfikat Soil Association, Cosmebio Ecocert, USDA, NaTrue. Co daje gwarancję że składa się on z produktów naturalnych, które są najlepsze dla skóry i włosów.
Składniki które są zawarte w naszych kosmetykach są wybierane spośród najbardziej łagodnych i skutecznych.

Około 9000 substancji chemicznych jest regularnie używanych w przemyśle kosmetycznym spośród których część działa szkodliwe dla zdrowia. Oczywiście są one stosowane w na tyle małych ilościach, że kosmetyki je zawierające spełniają wymogi przepisów sanitarnych i są dopuszczone do sprzedaży. Jednak skutki długotrwałego stosowania tych substancji i gromadzenia w organizmie moga byc przyczyna wielu alergii i chorób .

Nasze produkty nie zawieraja :

Tagi

  Bio-Beauty
  ul. Bema 10
  05-420 Józefów


   realizacja zamówień:
   tel:+48 733 910 100
   tel:+48 530 201 914

  e-mail:
  zamowienia@bio-beauty.pl
  biuro@bio-beauty.pl

   
   

 

Zakupy hurtowe

Gdzie kupić?

 
 

Alva, Green People, Born to Bio, Essential Care, Masmi, Planete Bleue, Absolute Organic, Organix Cosmetix, Speick, Aubrey

Ładuję...