Natural Cotton

Bawełna organiczna pochodzi z kontrolowanych plantacji, na których nie są stosowane pestycydy, dodatki chemiczne do nawozów. Plantacje organiczne stawiają na metody przyjazne środowisku.
Aby plantacja stała się organiczna, musi przejść trzyletnią „kwarantannę” – co najmniej przez tyle lat gleba nie może przyjmować substancji chemicznych, aby na niej mogła rosnąć bawełna organiczna. Po tym czasie rozpoczyna się plantacja przyjazna naturze i może ubiegać się o odpowiedni certyfikat. Pomimo iż uprawa bawełny jest wspomagana naturalnymi systemami obrony przed szkodnikami, wysokość jej plonów nie jest tak dobra, jak w uprawie konwencjonalnej, a to wpływa na jej cenę. W hodowli bawełny wykorzystuje się substancje podlegające biodegradacji, jak kwas cytrynowy, czosnek, lucerna, obornik oraz pożyteczne owady. Bawełna jest zbierana rotacyjnie, zgodnie z jej naturalnym cyklem rozwoju. Uprawa organiczna zabiera więcej czasu, jest wspierana nowymi badaniami nad zachowaniem jej naturalnej czystości, i w efekcie jest bardziej kosztowna. Warto jednak wspomnieć, że uprawa bawełny organicznej pozwala zmniejszyć zużycie wody, co jest szczególnie istotne w rejonach ubogich w wodę. 
Bawełna organiczna jest zbierana ręcznie. Trafia później do manufaktury, gdzie jest myta łagodnymi środkami myjącymi. Najbardziej wartościowa bawełna jest ta w naturalnym kolorze. Naturalnym kolorem bawełny jest nie tylko biały, ale również kremowy, beżowy czy brązowy. Jest niedopuszczalne, aby bawełna organiczna była farbowana konwencjonalnymi barwnikami, które są szkodliwe dla skóry, gdyż w efekcie cały proces hodowli bawełny w jej naturalnych warunkach będzie zaprzepaszczony. Warto dodatkowo sprawdzać jakimi metodami był farbowany nasz podkoszulek czy sukienka – aby mieć pewność, że nosimy czystą bawełnę. Bawełna organiczna jest farbowana naturalnymi barwnikami, dzięki czemu jej włókna są silniejsze, a ich struktura jest wygładzona. Nasza skóra odczuwa je jako miękkie i delikatne.

Tagi

brak

  Bio-Beauty
  ul. Bema 10
  05-420 Józefów


   realizacja zamówień:
   tel:+48 733 910 100
   tel:+48 530 201 914

  e-mail:
  zamowienia@bio-beauty.pl
  biuro@bio-beauty.pl

   
   

 

Zakupy hurtowe

Gdzie kupić?

 
 

Alva, Green People, Born to Bio, Essential Care, Masmi, Planete Bleue, Absolute Organic, Organix Cosmetix, Speick, Aubrey

Ładuję...