Szampony

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskim rynku certyfikowanych szamponów  organicznych następujących marek :
 
 • Essential Care - kosmetyki organiczne, w tym rewelacyja linia mamy i dziecka, olejki
 • Green People - kosmetyki organicze dla kobiet, linia dla mężczyzn, serie dla dzieci i nastolatków
 • ALVA naturkosmetik - kosmetyki naturalne jednego z wiodących producentów na świecie
 • Aubrey Organics - najlepszy stosunek ceny do pojemnosci kosemtyków, doskonałe linie do pielęgnacji włosów i skóry   
 • Speick naturkosmetik - kosmetyki naturalne, seria z woda termalną, serie dla męzczycn, najlepsze mydła organiczne
 • Born to Bio - kosmetyki naturalne z francji, najlepsze żele do kapieli, szampony 
 • Absolute Organic - kosmetyki naturalne na bazie skladników naturalnych z morza matwego
 • Organix Cosmetix - kosmetyki naturalne na bazie skladników naturalnych z morza matwego
 • Masmi - materiały higieniczne dla kobiet ze 100% bawełny organicznej
 • Planete Bleue - organiczne, certyfikowane środki czystośc do domu
 Wszystkie „nasze” marki posiadają certyfikaty znaczących organizacji ekologicznych :
(Soil Association lub Cosmebio,Ecocert,ICEA,USDA, NaTrue) oraz otrzymały wiele prestiżowych nagród.

Jak myc włosy - mycie włosówto zabieg pielęgnacyjny. Warto wykonywać go prawidłowo - wszak w grę wchodzi kondycja naszych włosów. Niezależnie od częstotliwości mycia włosów, powinnyśmy nakładać szampon dwukrotnie. Jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o ich oczyszczanie. Zwłaszcza, kiedy stosujemy preparaty do układania włosów takie, jak: płyny do układania, pianki lub żele. Tylko nakładając szampon dwukrotnie mamy szansę na usunięcie z włosów wszystkich zanieczyszczeń oraz resztek preparatów do stylizacji. Musimy pamiętać, o dokładnym spłukaniu włosów między myciami.
 
Szmpon naturalny jest lepszy ! - Chodzi przede wszystkim o skład. Kosmetyki naturalne produkowane są z substancji pozyskiwanych z roślin i minerałów, rzadziej zwierząt, a warunki, jakie muszą spełniać regulują światowe organizacje, przydzielając uwiarygadniające to certyfikaty. W przypadku szamponów, w certyfikowanych, organicznych kosmetykach nie znajdziecie silnych detergentów, takich jak SLS czy SLES – stąd też gorsze pienienie. O ich szkodliwości można dyskutować wieczność, ale nieczęsto wspomina się o efekcie kosmetycznym. Jako silne detergenty, powodują one bowiem odtłuszczenie powierzchni włosa, a więc nastroszenie jego łusek, przesuszenie, a w efekcie łamliwość. By efekt ten zniwelować, najłatwiej jest sięgnąć po kosmetyki zawierające silikony, które uszczelniają powierzchnię włosa. Z kolei jako nierozpuszczalne w wodzie, gromadzą się na powierzchni każdego włosa i w efekcie powodują obciążenie fryzury. Silikony mogą być usuwane tylko przez silne detergenty i tak błędne koło się zamyka, a wyrwanie się z niego nie jest rzeczą prostą.

To tylko jeden aspekt. W kosmetykach organicznych nie znajdziecie również składników pochodzących z organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO), których wpływ na organizm ludzki może być trudny do przewidzenia. Ponadto takie szampony, dzięki dużej zawartości składników odżywczych sprawiają, że włosy odzyskują swoją witalność, są bardziej sprężyste i elastyczne, odbudowują ich powierzchnie i uodparniają. Mniej chemii to również mniej wypadających włosów, podrażnień, swędzenia, czy łuszczenia skóry.


Zobacz prezentację naszych produktów !

 

Wszystkie szmpony oferowane przez naszą firmę posiadają certyfikaty niezależnych organizacji certyfikujących stanowiące niezależną gwarancję, że: zawierają możliwie maksymalną ilość składników pochodzących z upraw organicznych, są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska, produkty ani żaden z ich składników nie są testowane na zwierzętach, są wolne od potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych takich jak:
 • sztuczne barwniki i aromaty,
 • parabeny,
 • silikony,
 • glikole,
 • DEA,TEA,
 • produkty petrochemiczne.
100% certyfikowanych surowców analizowanych jest przez toksykologów, ekspertów w dziedzinie naturalnych surowców
100% formuł nie zawiera parabenów, silikonów, eteru, glikoli, barwników, soli, aluminium, olejów mineralnych, chemicznych filtrów słonecznych.
Informacje o certyfikacji naszych szmponów :
 
Ecocert - http://www.ecocert.de/
Cosmebio - http://www.cosmebio.org/
Soil Association - http://www.soilassociation.org/
Demeter - http://www.demeter.net/
BDIH - http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/
EcoControl - http://www.eco-control.com/
NaTrue - http://www.natrue.org/
ICADA - http://www.icada.eu/
FSC - http://www.fsc.org/
IHTK (Kosmetyki Nie Testowane na Zwierzętach) - http://www.ihtk.de/
Öko-Test (Kontrola Produktów) - http://www.oekotest.de/
Fair Trade (Sprawiedliwy Handel) http://www.fairtrade.net./

Teoretycznie każdy konsument ma dostęp do składu kosmetykow jakich używa, gdyż prawo nakłada na producentów obowiązek, umieszczania tych informacji na opakowaniu produktu. Jednak w praktyce jest trudne do spełnienia wymienianie tam wszystkich składników.
Bio-Baauty traktuje to zobowiązanie bardzo poważnie. Każdy sprzedawany przez nas kosmetyk organiczny ma certyfikat Soil Association, Cosmebio Ecocert, USDA, NaTrue. Co daje gwarancję że składa się on z produktów naturalnych, które są najlepsze dla skóry i włosów.
Składniki które są zawarte w naszych szmponach są wybierane spośród najbardziej łagodnych i skutecznych.

Około 9000 substancji chemicznych jest regularnie używanych w przemyśle kosmetycznym spośród których część działa szkodliwe dla zdrowia. Oczywiście są one stosowane w na tyle małych ilościach, że kosmetyki je zawierające spełniają wymogi przepisów sanitarnych i są dopuszczone do sprzedaży. Jednak skutki długotrwałego stosowania tych substancji i gromadzenia w organizmie moga byc przyczyna wielu alergii i chorób .

Nasze produkty nie zawieraja :

Tagi

szampony

  Bio-Beauty
  ul. Bema 10
  05-420 Józefów


   realizacja zamówień:
   tel:+48 733 910 100
   tel:+48 530 201 914

  e-mail:
  zamowienia@bio-beauty.pl
  biuro@bio-beauty.pl

   
   

 

Zakupy hurtowe

Gdzie kupić?

 
 

Alva, Green People, Born to Bio, Essential Care, Masmi, Planete Bleue, Absolute Organic, Organix Cosmetix, Speick, Aubrey

Ładuję...