USDA

United States Department of Agriculture (USDA) - departament ds. rolnictwa Stanów Zjednoczonych, odpowiednik polskiego ministerstwa rolnictwa.

USDA jest odpowiedzialnym za tworzenie i realizację polityki rolnej i żywnościowej, w tym zagospodarowania i prewencji erozji gruntów rolnych, prac badawczych, pomiarów naukowych, zapewniania wytycznych bezpieczeństwa jak i standardów opakowania i oznaczenia datami ważności żywności i kosmetyków.

Ma na uwadze także promowanie handlu zagranicznego i ułatwienie wszelakiej produkcji żywności, oraz ochronę dóbr naturalnych i genetycznych, zapobiegania nastaniu głodu czy praktyk niezdrowego odżywiania w skali globalnej.

Urząd dokonuje między innymi, regulacji standardów upraw organicznych i przyznaje certyfikaty uprawom spełniającym ich standardy. Produkty oznaczone pieczęcią USDA oznaczają, że są one organiczne w minimum 95% i wykorzystują tylko certyfikowane organiczne składniki.

Kosmetyki posiadające ten certyfikat nie są konserwowane sztucznymi konserwantami, ich składniki nie są chemicznie przetwarzane.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.usda.gov/wps/portal/usda/usdahomeTagi

brak

  Bio-Beauty
  ul. Bema 10
  05-420 Józefów


   realizacja zamówień:
   tel:+48 733 910 100
   tel:+48 530 201 914

  e-mail:
  zamowienia@bio-beauty.pl
  biuro@bio-beauty.pl

   
   

 

Zakupy hurtowe

Gdzie kupić?

 
 

Alva, Green People, Born to Bio, Essential Care, Masmi, Planete Bleue, Absolute Organic, Organix Cosmetix, Speick, Aubrey

Ładuję...